0 532 200 53 90
SHOPPING CART

No Products in the Cart

TOTAL:
0.00 TL

 

Fortiko,

2019 yılında Kenevir bitkisinin sağlık ve refah alanındaki potansiyelini, insanların ve evcil dostlarının sağlığını destekleyen doğal ve kaliteli kenevir ürünleri geliştirmek fikriyle  abi-kardeşler Ateş Zafer Korkmaz ve  Hatice Coşkun tarafından kurulmuştur.

Doğal kaynaklardan elde edilen en yüksek kalitedeki içeriklerle, müşterilerimizin yaşamlarına olumlu etkiler bırakan ürünler geliştirmek en büyük hedefimizdir.

Fortiko, geleneksel üretim yöntemlerini desteklemekktedir.

Müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak "insan sağlığı" ile uyumlu Kenevir ürün çeşitliliğimizi her geçen gün geliştirimeye devam ediyoruz.

Kenevir Kumaşı Özellikleri:

  • Kenevir Kumaşının doğal dokusu insan vucudu ile uyumludur.
  • Toprağa çok fazla bakım gerektirmeyen, zirai ilaç kullanılmadan besleyen, sürdürülebilirliği yüksek ,verimli  ,uzun ömürlü ve dayanıklıdır. 

Kenevir Kumaşı Kullanım Alanları:

● Elbiseler, Pantolonlar, Ceketler, Etekler ve Çocuk Kıyafetleri

● Masa Örtüsü,Ev Tekstili

● Koltuk Döşeme,Perde

● Çarşaf, Yorgan, Battaniye,Nevresim Takımları

Kenevir Kumaşı Faydaları:

  •  Hızlı Moda ve Hızlı Tüketimin verdiği zararlara karşı,Karbon salınımını düşürerek, küresel ısınmadan kaynaklanan çevre sorunlarını azaltıp doğayı korur.
  • Kenevir , atmosferden karbondioksiti emer. Aşırı su tüketen ,çok fazla zira-i ilaç ve kimyasal madde kullanılarak üretilen Pamuk ve diğer birçok tarım ürünün aksine ,Kenevir Doğa dostudur.

  • Kenevir Toprak Sağlığını iyileştirir.Hemen hemen her türlü toprakta kenevir yetişir. Toprağı besinlerinden veya diğer özelliklerinden yoksun bırakmaz.Aksine, daha önce kaybolmuş  bazı hayati besinlerin geri kazanılmasına yardımcı olur.Aynı arazide ,birden fazla döngüde kenevir yetiştirebilir. Kenevir, doğası gereği zararlılara karşı dirençlidir. Gübreye ihtiyaç duymadan yapraklarını kendi gübresi olarak kullanabilir.Kenevir ürünleri Biyolojik olarak tamamen parçalanabilir özelliğe sahiptir.Doğaya zarar veren hiç bir kalıntı bırakmaz.
  •  Kenevir Kumaşı,  nefes alabilir ve yüksek oranda ter emici özelliğine sahiptir. Solmaya karşı dayanıklıdır.Yıkandıkça eskimez. Her yıkamadan sonra daha da yumuşar ve dayanıklılığını korur.

  • Kenevir Kumaşı UV ışınlarına karşı koruyucudur.. Kenevir kumaşının  iplik sayısı yüksektir, bu da sıkı dokunduğu anlamına gelir.Güneş ışınları Kenevir Kumaşının içinden geçemez. Bu nedenle UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmanıza yardıöcı olur..Cilt sorunundan korunmak istiyorsanız kenevir kıyafetlerini seçin.
  • Kenevir kıyafetleri rahat hissettirir.Her yıkamada kumaşın yumuşadığını ama zayıflamadığını hissedersiniz.

Kenevir , Dünyayı dönüştürme gücüne sahip bir bitkidir.

Saygılarımızla;

Fortiko

    Back